Wrz

08

Za co kochamy naturalne perły? Biżuteria z pereł

Published by In Category Blog

Perły od niepamiętnych czasów kojarzą się z kobiecą urodą, elegancją i delikatnością. Podobno właśnie dzięki nim Juliusz Cezar zdobył przychylność Kleopatry, która uwielbiała ich naturalne piękno i niezrównany blask. W starożytnych legendach perły były łzami aniołów, przypisywano im magiczne właściwości oraz moc leczenia i uzdrawiania.

Pierwsze wzmianki o perłach można odnaleźć już w chińskich źródłach, datowanych na 2206 rok przed naszą erą. Na przestrzeni wieków zawsze uchodziły za symbol bogactwa, były cenione i pożądane przez przedstawicieli najznamienitszych królewskich rodów i wielmożów z całej Europy i Azji. Zawsze uważane były za przejaw luksusu i ponadczasowego piękna, a moda na nie nigdy nie przemija.

Ozdoby z pereł

O ile niegdyś uchodziły za biżuterię niezwykle klasyczną i tradycyjną, zarezerwowaną wyłącznie dla kobiet z tzw. wyższych sfer, dziś są dodatkiem, który z powodzeniem zdobi każdą kobietę, niezależnie od jej wieku czy pozycji. Gabrielle Chanel, która uważała, że pereł nigdy za wiele, upowszechniła je także w modzie codziennej. To dzięki niej właśnie perły stały się we współczesnych czasach tak popuralne. Za jej przykładem perły z upodobaniem nosiły Audrey Hepburn, Jaqueline Kennedy, Marylin Monroe i Elizabeth Taylor.

Liz Taylor na swoje 37 urodziny otrzymała od swojego ówczesnego męża, Richarda Burtona, naprawdę wyjątkową perłę. La Peregrina, która należała wcześniej między innymi do Marii Tudor oraz żony Napoleona, to jedna z najznamienitszych pereł w historii. Równie słynny jest naszyjnik z pereł, jaki Joe DiMaggio sprezentował Marylin Monroe w trakcie ich podróży poślubnej. Perły były również nieodłącznym atrybutem Jackie Kennedy Onassis, uznawanej chyba za pierwszą ikonę mody w dzisiejszym rozumieniu. Z żoną JFK na zawsze będą się kojarzyć gustowne, eleganckie kostiumy od Chanel oraz przepiękne perły, z którym praktycznie się nie rozstawała.

Naszyjniki z pereł

Klasyczny naszyjnik i kolczyki z pereł uwielbiała nosić, znana przecież ze świetnego gustu, księżna Diana. Po klasykę równie chętnie sięga dziś Scarlett Johansson. Sznury kolorowych pereł często zobaczymy na zdjęciach Demi Moor oraz Hilary Swank. Także Michelle Obama często widywana jest w efektownej, perłowej biżuterii. Żona prezydenta Stanów Zjednoczonych uwielbia duże perły, szczególnie postaci dwukolorowych naszyjników.

Kup naszyjniki z pereł w Świat Pereł.pl

Perły nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla kobiet z pierwszych stron gazet. Dziś noszą je w wdziękiem kobiety w różnym wieku – zarówno na co dzień, jak i od święta. Oczywiście inna biżuteria lepiej zaakcentuje młodzieńczy powab i wdzięk młodej dziewczyny a inna podkreśli klasę i styl dojrzałej kobiety, ale w umiejętnie dobranych perłach każda kobieta poczuje się wyjątkowo i niepowtarzalnie. O ile klasyczny naszyjnik z pereł lepiej będzie się prezentował na kobiecie pewnej i świadomej swojej urody, o tyle niewielka perłowa zawieszka, albo delikatna bransoletka z pereł doskonale sprawdzi się także u młodej osoby.

Gdzie nosić biżuterię z pereł

Perły można nosić nie tylko na wystawne przyjęcia, bale, czy romantyczne kolacje. Doskonale sprawdzają się także w codziennych stylizacjach. Dziś nikogo już nie będą szokować perły do dżinsów, kardiganów, a nawet i sportowych butów. Wręcz przeciwnie – takie połączenia sprawiają, ze natychmiast zapominamy o wielowiekowej historii i nieco staroświeckim charakterze perłowych dodatków, a jednocześnie zachwycamy się ich bezpretensjonalnym, naturalnym pięknem. Już Coco Chanel łączyła przecież swoje ukochane sznury pereł z prostymi sukienkami w charakterystycznych, monochromatycznych stylizacjach, na których i dziś możemy oprzeć swój codzienny wygląd.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 886, dzisiaj: 1

  

Linki sponsorowane

Zostaw odpowiedź