Sie

19

Unikalna suknia ślubna? Nie kupuj, uszyj!

Published by In Category Blog

wedding-dresses-1486260_640
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary – a szczególnie kobiety, bowiem każda z nas wyobraża sobie całą ceremonię i wesele na długi czas przed ich planowaniem w rzeczywistości. Wielu marzeń dotyczy też suknia ślubna – wszystkie panie pragną, by była możliwie najpiękniejsza, a do tego oryginalna! Z tego powodu część z nich nie decyduje się na kupno gotowych sukien, lecz woli je uszyć! Czy słusznie?

Na miarę marzeń

Zwyczaj noszenia sukien ślubnych obecny jest w każdej kulturze – po prostu kolor i wygląd danej sukni zależy od religii, kręgu kulturowego oraz obecnych w nim zwyczajów. Początkowo chrześcijańskie suknie ślubne wcale nie były białe – w średniowieczu chodziło tylko o to, by były drogie i ozdobne, pokazując wszystkim status materialny młodej pary. Jeśli ktoś nie mógł sobie pozwolić na takowy zbytek (to jest uszycie specjalnej sukni na ślub, w dodatku wyjątkowo drogiej i ozdobnej), ubierał po prostu swój najlepszy strój odświętny – strój przeznaczony do kościoła. W warstwie najuboższej o żadnych specjalnych zakupach nie było mowy!

Niegdyś biel wcale nie była oficjalnym kolorem sukni ślubnych – wręcz stanowiła złą wróżbę, będąc przypisana żałobie (na przykład we Francji). Dopiero po ślubie Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem (w roku 1840) zapanowała moda na białe suknie ślubne, która utrzymuje się do dziś. Mimo iż większość ludzi nie wie skąd wziął się zwyczaj – a jeszcze większa ich ilość uważa, że tak było „od zawsze”. Na szczęście obecnie znów mamy pewną dowolność – niekoniecznie musimy decydować się na biel, ale w cenie są również wszelkie odcienie kremu, écru, a nawet blady róż. Jeśli więc któraś z nas pragnie mieć oryginalną, niekoniecznie śnieżnobiałą suknię, powinna raczej zdecydować się na jej zamówienie u krawcowej, zamiast kupienie w sklepie – tam dostępne są zwykle suknie białe, w dodatku zgodne z obowiązującą modą. A ona niekoniecznie może pasować do naszych młodzieńczych marzeń.

Dowolny materiał, dowolny krój

Szyjąc suknię ślubną u krawcowej, można tak naprawdę samodzielnie ją zaprojektować – uzgodnić, jak ma wyglądać, jak ją sobie wyobrażamy, z czego ma być i jakie ma mieć ozdoby. W ten sposób jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować przebieg całego procesu i wprowadzać ewentualne poprawki, jeśli coś nam się nie spodoba. W dodatku obecnie istnieje możliwość zamówienia naprawdę najlepszej jakości materiałów, by suknia wyglądała jak zakupiona w renomowanym sklepie, sygnowanym nazwiskiem najlepszych projektantów.

Sklep z tkaninami Odonati jest jednym z najlepszych tego typu w przestrzeni internetowej. Można za jego pośrednictwem dokonać zakupu koronek, welurów, naturalnych jedwabi, materiałów bawełnianych, czy też cieniutkich tkanin typu żakard. Odonatito sklep przyjazny klientom, z którym można się również kontaktować w kwestii projektów oraz porad stylizacyjnych. Każda kobieta zasługuje na wymarzoną suknię ślubną – bo nawet jeśli to strój na raz, to przecież na jeden z najważniejszych momentów w życiu!

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 864, dzisiaj: 2

  

Linki sponsorowane

Zostaw odpowiedź