Sty

16

Jakie dodatki dobrać do jasnego, przestronnego salonu?

Published by In Category Blog

Salon (zwany często innymi słowy pokojem dziennym albo też gościnnym) nie bez powodu określa się często mianem serca domu. Wszak to tutaj właśnie spotyka się cała rodzina po dniu pełnym wyzwań, to tutaj odpoczywamy, tutaj właśnie przyjmujemy gości. Jest to zatem jedno z najważniejszych wnętrz w całym dniu. Coraz częściej salon urządzamy na jasno, by stał się on synonimem harmonii i wypoczynku, by nie wydawał się miejscem przytłaczającym. No właśnie, ale jakie dodatki wybrać, by stanowił on prawdziwą oazę piękna?

Jasnoszara sofa, beżowe zasłony, jasne dywany..

Trzeba przyznać, że tego rodzaju połączenie spotykane jest coraz częściej, klasyka bowiem zawsze się sprawdza. Pamiętajmy jednak, że piękno tkwi w szczegółach, należy zatem dobrać takie dekoracje i dodatki, by stały się one genialnym uzupełnieniem całej aranżacji.

Co może stać się ciekawym dodatkiem w tego typu pomieszczeniu Należy się nad tym staranie zastanowić, aby nie okazało się, że miejsce stanie się zagracone i będzie raczej przypominało składzik z przypadkowymi ozdobami, a nie stylową przestrzeń. Warto postawić na jednorodne barwy, nie mieszać z sobą printów (chyba, że pragniemy urządzić salon w stylu boho albo eklektycznym, wtedy jak najbardziej jest to wskazane). Jakie ozdoby cieszą się dziś popularnością? Jak najbardziej pojawić się mogą na przykład pachnące wspaniale świeczki, które spełniają kilka funkcji na danej przestrzeni. Jeśli zaś chodzi o bibeloty typu figurki, zdecydowanie lepiej postawić jeden sporych rozmiarów egzemplarz niż wiele maleńkich modeli – na dużej przestrzeni mogą one po prostu zostać przytłoczone i właściwie niezauważalnie.

Co z dekoracjami na ścianę?

W każdym niemal salonie spotykamy dekoracje naścienne, bez nich bowiem to wnętrze wyglądać może bowiem na niedokończone, jak gdyby bezosobowe, pozbawione wyrazu. Co polecają specjaliści z branży aranżacji wnętrz? Ostatnimi czasy niezwykle dużym powodzeniem cieszą się między innym, fototapety. Trzeba przyznać, że producenci w pełni zadbali o to, by każdy z klientów miał do dyspozycji wiele tysięcy egzemplarzy i mógł wybrać dokładnie taki model, który w stu procentach spełniał będzie jego indywidualne wyobrażenia o pięknie.

Dobrym pomysłem na stylowe ozdobienie salonu są także obrazy na szkle akrylowym oraz na korku, ponadprzeciętnym powodzeniem cieszą się dziś zwłaszcza egzemplarze składające się z kilku części. Jeśli szukasz stylowych rozwiązań do swojego mieszkania, już teraz zajrzyj na https://www.fototap.pl/. To kopalnia inspiracji, porad i pomysłów!

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 585, dzisiaj: 1

  

Linki sponsorowane

Zostaw odpowiedź