Gru

04

Bukiet ślubny – jaki jest Twój komunikat?

Published by In Category Blog

Bukiet ślubny – po obrączkach i sukni ślubnej to najważniejszy element oprawy wejścia na nową drogę życia

Nie oszukujmy się – nie składa się jedynie z kwiatów. To kompozycja marzeń, radości, wspomnień, przesądów, coraz częściej mody i oczekiwań rodziny. To również obiekt polowania niezamężnych koleżanek – zwyczaj rzucania bukietem na weselu na dobre zadomowił się i w naszym kraju.

Warto dokładnie przemyśleć co i dlaczego chcemy trzymać w dłoni w tym z jednych najważniejszych dni w życiu.

Wiadomością, którą nowożeńcy chcieliby otrzymać w dniu ślubu jest zapewnienie o trwałości uczuć. Kwiat wydaje się jednym z najmniej związanych z trwałością symboli. Piękno kwiatów połączone jest jednak z nietrwałością. Gdy ten nasz upragniony, wyśniony bukiet więdnie (nierzadko już nad ranem), trudno spoglądać w jego stronę ze wzruszeniem i optymizmem.

Jeżeli chcielibyśmy, aby bukiet długo cieszył oko, a przy okazji był prostym i czystym przekazem trwałości uczuć, sięgnijmy po kwiaty stabilizowane. Rosebelle ma ich szeroki wybór. To naturalne kwiaty, ścięte w ich najpiękniejszym momencie, poddane procesowi, który gwarantuje spowolnienie usychania ich. Utrzymują świeżość wiele lat.

Owszem, stają się coraz modniejsze, lecz to nie podążanie za modą kieruje tymi, którzy decydują się na bukiet z wiecznie żywych kwiatów.

Nie od dziś wiadomo, że kwiaty mają swój język. Ze względu na spory nacisk na wizualną stronę ślubów, zapominamy trochę o świecie symboli i kolorów. Róża jest znanym, prostym i pięknym przekazem miłości. Czerwień w oczywisty sposób kojarzy się z namiętnością, miłością i ciepłem, lecz również z władzą; modny ostatnio fiolet to kolor zadumy, a nawet śmierci; pomarańcz jest symbolem małżeństwa, ale również kłamstwa; błękit to wolność i prawda oraz wierność; róż to oznaka sympatii i przyjaźni.

Można się spierać, czy to rzeczywiście mowa kwiatów, czy zwykłe przesądy, ale w przeddzień ślubu prawie każda, nawet bardzo racjonalna osoba, poddaje się uznanym zwyczajom i obiegowym opiniom .

Słynne: „Wolę nie zapeszyć” to chyba jedno z częściej padających zdań z ust przyszłej Panny Młodej.

Taka wiadomość niesiona w dłoni przed ołtarz doda uroku temu wydarzeniu, uczyni je bardziej kameralnym, nawet w tłumie gości.

Któż z nas nie chciałby zamknąć w kapsule czasu naszych uczuć i emocji, towarzyszących nam na początku wspólnej drogi? Rosebelle udało się to z kwiatami. Ich bukiety to nie tylko symbol i deklaracja dnia pierwszego. Pamiątka w postaci takiego bukietu może trafić na półkę w sypialni i mobilizować nas do pracy nad trwałością związku.

Skoro producenci kwiatów dokonali małego cudu, to może nam też się uda ?

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 790, dzisiaj: 2

  

Linki sponsorowane

Zostaw odpowiedź